Hamilelik Hesaplama Aracı ve Anne Adaylarının Bilgili Danışmanı

Gebelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının hayatındaki en değerli dönemlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla miniğini bekler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı anın hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Hamilelik zamnları çok da keyifli geçmez tabi pek çok mevzuda olduğu gibi işte bu konuda da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek için hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi alırlar ancak zaman zaman gidilen muayeneler her zaman yetmeyebilir. Tam bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en mühim husus programın düzgün çalışıyor olması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki meleğinin haftalık gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok bayan oldukça huzurlu ve sorunsuz bir gebelik dönemi seyrederken bazıları ise hamilelik döneminde ciddi sorunlar yaşarlar. Mide sorunları, yorgunluk, tansiyon düşmesi gibi benzer problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı hastalıklar bebek üzerinde istenmeyen tesir oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik sürecinde görülebilecek olası negatif hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında bu zamana dek tecrübe edilmiş hamilelik süreci tecrübelerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer durum ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapılırken sıkça yapılan sorun adet tarihinin son günü haricinde farklı tarih yazılmasıdır.

Web ortamında fazlaca gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu yazılımların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz sayısız hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay gebelikler dilerim.