Hamilelik Hesaplama Aracı ve Bebeğim Hangi Tarihte Doğacak?

Gebelik zamanları hiç kuşkusuz anne adaylarının ömürlerindeki en özel dönemlerden biridir. gebelik süreci boyunca heyecanla miniğini gözler anne, bebeğiyle karşılaşacağı zamanın rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost olur adeta. Bu zamanlar rahat geçmez mutlaka pek çok mevzuda görüldüğü gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden huzura erişilemiyor.
Gebe hanımların tamamı sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak için gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla doktorlara kontrole giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan tetkikler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu programın hatasız çalışıyor olması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki meleğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik dönemleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok bayan oldukça rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken pek çoğu ise bu dönemde oldukça önemli sorunlar yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon düşmesi bunun gibi rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak hamileler gebelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak önlem almalıdır. Çünkü anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar bebek için istenmeyen etki oluşturarak sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik sürecinde yaşanabilecek olası istenmeyen durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında şimdiye dek bilinen hamilelik süreci deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer bir husus ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada en sık görülen hata son adet tarihi haricinde farklı tarih girilmesidir.

Web dünyasında fazlasıyla gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bu programların bir çoğu stabil sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi kelimeler girerek araçlara erişebilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz oldukça fazla sonuçtan en beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle.