Hamilelik Hesaplama Aracı ve Gebelik Ayı Takibi

Hamilelik zamanları hiç kuşkusuz anne adaylarının hayatındaki en değerli zamanlardan biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla miniğini gözler anne adayı, bebeğiyle rastlaşacağı günün hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur adeta. Gebelik dönemi çok da keyifli geçmez tabi her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden feraha erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek yavrularının sağlığı ile ilgili bilgi alırlar ancak ayda bir yaptırılan bu kontroller her zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Hamilelik zamanlarında sıkça sorulan suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması ve gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Zira anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki miniğinin hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için farklılık gösterir. Pek çok kadın oldukça rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise bu dönemde oldukça önemli problemler yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Yukarıdakilere ek olarak anne adayı hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak tedbirli olmalıdır. Zira hamilelerdeki belli başlı hastalıklar bebek üzerinde negatif etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi ise gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel negatif gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanında bu güne kadar yaşanmış hamilelik dönemi deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gereken diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan sorun adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih yazılmasıdır.

Web deryasında fazlaca gebelik hesaplama programı vardır ve bu uygulamaların pek çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi cümleler girerek uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tümüne mutlu ve rahat hamilelikler temenni ederim.