Hamilelik Hesaplama Aracı ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Yavrunuzdan Haber Alın

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik zamanı boyunca heyecanla miniğini bekler anne adayı, miniğiyle karşılaşacağı zamanın rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama programıyla dost gibi olur neredeyse. Gebelik zamnları rahat ilerlemeyebilir mutlaka bir çok mevzuda görüldüğü gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan mutluluğa varılamıyor.
Hamile anne adaylarının tümü sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık doktorlara muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı hakkında bilgi edinirler lakin zaman zaman yaptırılan tetkikler zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür ifadelerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en mühim konu aracın kusursuz çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için farklıdır. Pek çok anne çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken bir kısmı ise bu dönemde önemli problemler yaşayabilirler. Mide sorunları, bitkinlik, baş dönmesi bu sorunlardan bazısıdır.

Yukarıdakilere ek olarak gebeler gebelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Zira hamile kadınlardaki belli başlı hastalıklar bebek için istenmeyen etki oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek olası negatif durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra bu zamana dek yaşanmış hamilelik dönemi deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken en çok yapılan problem son adet tarihi yerine başka takvim girilmesidir.

Web ortamında çokça gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bunların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Hamilelerin tümüne güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.