Hamilelik Hesaplama Aracı ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Yavrunuzdan Haberiniz Olsun

Hamilelik zamanları şüphesiz anne adaylarının yaşamlarındaki en değerli zamanlardan biridir. hamilelik dönemi boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne, meleğiyle tanışacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Hamilelik süreci kolay geçmez mutlaka bir çok hususta görüldüğü gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Hamile anne adaylarının tümü sıhatli bir bebek hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki sık sık hastanelere muayeneye giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak zaman zaman gidilen muayeneler bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik sürecinde sıkça sorulan suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim konu programın düzgün çalışıyor olması ve buna ek olarak gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki miniğinin haftalık olarak büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok anne çok rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise bu dönemde önemli sorunlar yaşayabilirler. Mide sorunları, bitkinlik, baş dönmesi bu problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü annedeki belli başlı hastalıklar bebek için istenmeyen durumlar oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi ise hamilelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel olumsuz gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan haberdar kalmanın yanında şimdiye kadar tecrübe edilmiş gebelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapılırken en sık rastlanan problem son adet tarihi haricinde başka tarih veya tarihler seçilmesidir.

İnternet deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ve bu yazılımların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından çok sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hamilelerin tümüne huzurlu ve kolay hamilelikler dilerim.