Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik dönemi hiç kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca ümitle bebeğini gözler anne adayı, meleğiyle tanışacağı anın hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama programıyla dost gibi olur neredeyse. Bu süreç rahat geçmez mutlaka her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan mutluluğa varılamıyor.
Gebe anne adaylarının hepsi sıhatli bir çocuk dünyaya getirebilmek için hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen muayeneler her zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Hamilelik döneminde sıkça aratılan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür ifadelerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en mühim husus hesaplama aracının doğru çalışıyor olması yanında hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık büyümesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken pek çoğu ise gebelik döneminde oldukça önemli sorunlar yaşarlar. Mide sorunları, yorgunluk, tansiyon sorunları bu sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak hamileler gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak önlem almalıdır. Çünkü hamilelerdeki belli başlı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz etki oluşturarak bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de hamilelik süresince rastlanabilecek olası olumsuz hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye dek tecrübe edilmiş gebelik dönemi bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan bir diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapılırken sıkça rastlanan problem adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı tarih veya tarihler girilmesidir.

İnternet dünyasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu yazılımların pek çoğu sorunsuz sonuçlar verir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz oldukça fazla sonuçtan en sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bütün gebelere mutlu ve rahat hamilelikler dilerim.