Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hafta Hafta Hamilelik

Gebelik dönemi hiç kuşkusuz bir bayanın ömürlerindeki en önemli süreçlerden biridir. gebelik zamanı boyunca ümitle yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle tanışacağı zamanın hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur adeta. Hamilelik dönemi rahat geçmez muhakkak bir çok hususta olduğu gibi bu konuda da sıkıntı çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak için hamilelikleri döneminde şahsi sağlığına ve bebeklerine azami seviyede önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hekimlere muayeneye giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi alırlar ancak belli dönemlerde gidilen tetkikler her zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik sürecinde sık sık sorulan suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik süreçleri her kadın için farklı farklıdır. Bir çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise bu dönemde oldukça ciddi problemler yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra gebeler gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü bazı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz durumlar oluşturarak bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi ise hamilelik süresince rastlanabilecek olası negatif durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan haberdar kalmanın yanı sıra şimdiye dek bilinen gebelik süreci tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer bir durum ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapılırken en çok görülen problem son adet tarihi haricinde başka tarih veya tarihler seçilmesidir.

Web ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ve bunların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. cümleler yazarak uygulamalara erişebilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz oldukça fazla sonuçtan en beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Bütün hamilelere güvenli ve kolay gebelikler temenni ederim.