Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Ayı Hesaplama

Gebelik dönemi şüphesiz bayanların yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca ümitle bebeğini gözler anne adayı, bebeğiyle karşılaşacağı anın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama programıyla dost olur neredeyse. Gebelik zamnları kolay geçmez tabi her mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan feraha erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri döneminde kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla kadın doğum hastanelerine kontrole giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman yaptırılan muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus yazılımın düzgün çalışması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Pek çok anne çok rahat ve problemsiz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sorunlar yaşarlar. Mide bulantısı, bitkinlik, tansiyon sorunları bu sorunlardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde yaşanabilecek olası negatif gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik süreci bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer konu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken sık sık yapılan problem son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir takvim yazılmasıdır.

Web dünyasında çokça gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bu yazılımların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi ifadeler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz oldukça fazla hesaplayıcıdan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.