Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Ayı Takibi

Gebelik süreci şüphesiz bayanların hayatındaki en özel dönemlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca sabırla yavrusunu bekler anne adayı, meleğiyle rastlaşacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş olur adeta. Bu süreç rahat ilerlemeyebilir tabi pek çok konuda tecrübe edildiği gibi bu mevzuda da çile çekmeden rahata kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen doktorlara muayeneye giderek bebeklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen bu muayeneler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür soruların neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus hesaplama aracının düzgün çalışıyor olması ve buna ek olarak hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki meleğinin hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklıdır. Bir çok bayan oldukça rahat ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken bir kısmı ise bu dönemde oldukça ciddi problemler yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, halsizlik, hipertansiyon bu sorunlardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı hamilelikte salgın virüslere karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki bazı virüsler anne karnındaki bebek üzerinde negatif tesir oluşturur ve bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik dönemlinde yaşanabilecek muhtemel olumsuz hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle gebelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye dek tecrübe edilmiş gebelik dönemi tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada sık sık görülen problem adet tarihinin son günü haricinde farklı bir tarih yazılmasıdır.

İnternet ortamında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bu uygulamaların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. kelimeler girerek uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz çokça uygulamalar arasından en beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.