Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Haftası Takibi

Gebelik dönemi şüphesiz bayanların hayatındaki en önemli süreçlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla miniğini gözler anne adayı, miniğiyle tanışacağı zamanın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem çok da keyifli geçmez muhakkak bir çok mevzuda görüldüğü gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan rahata varılamıyor.
Gebe kadınların tümü sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeklerine azami seviyede dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla doktorlara kontrole giderek bebeklerinin sağlığı hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan bu kontroller bazı zamanlar tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik döneminde daima tekrarlanan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer suallerin neredeyse tamamının cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın hatasız çalışması ve hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak içindeki miniğinin haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok anne çok rahat ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşarlar. kusma, halsizlik, tansiyon yükselmesi gibi benzer problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte salgın virüslere karşı da ayrıca dikatli olmalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki bazı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz durumlar oluşturarak sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik sürecinizden haberdar olmanın yanında bu güne dek bilinen gebelik süreci bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan hata son adet tarihi yerine başka takvim girilmesidir.

Web deryasında sayısız gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bunların pek çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz oldukça fazla sonuçtan çok beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve rahat hamilelikler temenni ederim.