Hamilelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Hesaplama Aracıyla Alakalı Tüyolar

Hamilelik zamanları şüphesiz bayanların ömürlerindeki en değerli dönemlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla bebeğini gözler anne adayı, bebeğiyle karşılaşacağı günün hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu süreç rahat ilerlemeyebilir tabi bir çok mevzuda olduğu gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata varılamıyor.
Hamile kadınların hepsi sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum doktorlarına muayeneye giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi alırlar lakin ayda bir yaptırılan tetkikler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en önemli konu programın kusursuz çalışıyor olması ve gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık olarak gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok bayan çok keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken pek çoğu ise bu dönemde oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan dikatli olmalıdır. Zira anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen durumlar oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise hamilelik süresince görülebilecek olası olumsuz durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle gebelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanında bu zamana kadar yaşanmış hamilelik süreci bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapıldığı sırada en çok rastlanan sorun adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih girilmesidir.

Web ortamında sayısız gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bunların bir çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi cümleler yazarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz oldukça fazla hesaplayıcıdan en sevdiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Hamilelerin tümüne güvenli ve rahat gebelikler temenni ederim.