Hamilelik Hesaplama Programı ve Anne Adaylarının Başucu Aracı

Gebelik dönemi hiç şüphesiz bayanların hayatındaki en değerli süreçlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle bebeğini bekler anne, yavrusuyla karşılaşacağı anın hayalini kurar her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla dost olur neredeyse. Gebelik zamnları kolay geçmez muhakkak her mevzuda olduğu gibi bu konuda da çile çekmeden rahata varılamıyor.
Gebe hanımların tümü sıhatli bir evlat hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla hekimlere muayeneye giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi alırlar ancak ayda bir gidilen bu muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim konu yazılımın düzgün çalışıyor olması ve hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun haftalık olarak ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok anne çok rahat ve problemsiz bir hamilelik süreci seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde ciddi sorunlar yaşarlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi gibi benzer problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da ayrıca önlem almalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek için negatif durumlar oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapmanın bir diğer önemi ise gebelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında şimdiye dek bilinen gebelik süreci bilgilerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih seçilmesidir.

Web dünyasında fazlasıyla gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bunların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler yazarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz oldukça fazla uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.