Hamilelik Hesaplama Programı ve Faydalı Bir Yazılım Tavsiyesi

Gebelik zamanları hiç kuşkusuz bayanların hayatındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla bebeğini bekler anne, yavrusuyla tanışacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş olur adeta. Bu süreç kolay ilerlemeyebilir mutlaka her hususta olduğu gibi işte bu konuda da zorluk yaşamadan mutluluğa kavuşulmıyor.
Gebe hanımların tamamı sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle hamilelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen kadın doğum hastanelerine kontrole giderek bebeklerinin sağlığı hakkında bilgi alırlar ancak zaman zaman yaptırılan tetkikler bazı zamanlarda tatmin edici olmayabilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik zamanlarında sık sık aratılan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür soruların neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde akılda tutulması gereken en mühim husus aracın kusursuz çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok bayan çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik süreci seyrederken bir kısmı ise bu dönemde ciddi problemler yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları bu rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan önlem almalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki belli başlı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen durumlar oluştuması sonucunda sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de gebelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel istenmeyen durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanında bu güne dek yaşanmış hamilelik dönemi tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sıkça görülen sorun adet tarihinin son günü haricinde başka tarih veya tarihler seçilmesidir.

İnternet deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu programların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz oldukça fazla sonuçtan en sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay gebelikler dilerim.