Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Ayı Hesaplama

Gebelik süreci şüphesiz anne adaylarının yaşamlarındaki en değerli dönemlerden biridir. 9 ay süreci boyunca sabırla bebeğini bekler anne, miniğiyle kavuşacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama programlarıyla dost olur neredeyse. Hamilelik zamnları kolay geçmez tabi bir çok konuda görüldüğü gibi işte bu hususta da çile çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen hekimlere kontrole giderek miniklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan bu muayeneler bazı zamanlarda yetmeyebilir. Tam bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik sürecinde her zaman aratılan sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus programın doğru çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki meleğinin haftalık ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri kadınların tümü için farklılık gösterir. Bir çok anne adayı oldukça huzurlu ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları gibi benzer rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ayrıca tedbir almalıdır. Zira belli başlı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik dönemlinde rastlanabilecek muhtemel olumsuz durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik sürecinizden haberdar kalmanın yanında şimdiye kadar bilinen hamilelik dönemi bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer husus da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapılırken sık sık rastlanan problem son adet tarihi yerine başka tarih veya tarihler seçilmesidir.

Web dünyasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. ifadeler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle erişebileceğiniz çokça uygulamadan en sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Bütün gebelere güvenli ve kolay gebelikler temenni ederim.