Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Haftası Hesaplama

Gebelik zamanları hiç şüphesiz kadınların hayatındaki en önemli zamanlardan biridir. hamilelik zamanı boyunca sabırla miniğini bekler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı günün hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama programlarıyla arkadaş gibi olur neredeyse. Hamilelik zamnları çok da keyifli ilerlemeyebilir mutlaka her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan huzura erişilemiyor.
Hamile anne adaylarının tamamı sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeklerine azami seviyede özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen kadın doğum doktorlarına kontrole giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir yaptırılan tetkikler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi suallerin hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus programın kusursuz çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin haftalık ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşayabilirler. Mide sorunları, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak gebeler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak tedbirli olmalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı virüsler anne rahmindeki bebek için istenmeyen tesir oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi de gebelik süresince görülebilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar kalmanın yanında bu güne kadar yaşanmış hamilelik dönemi deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yaparken en çok görülen hata son adet tarihi haricinde farklı takvim yazılmasıdır.

Web dünyasında çokça gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bu programların bir çoğu stabil sonuçlar verir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi cümleler girerek araçlara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcıdan çok beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Hamilelerin tümüne mutlu ve kolay hamilelikler dilerim.