Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Hesaplama Programıyla Bebeğinizden Haberdar Olun

Hamilelik süreci hiç şüphesiz bayanların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne adayı, meleğiyle karşılaşacağı günün rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş olur adeta. Bu dönem rahat geçmez muhakkak bir çok konuda görüldüğü gibi işte bu konuda da çile çekmeden mutluluğa varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak için hamilelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami düzeyde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla hekimlere muayeneye giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan muayeneler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapabilirler.

Gebelik sürecinde her zaman sorulan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların neredeyse tamamının cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus hesaplama aracının düzgün çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok anne çok rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde önemli problemler yaşamaktadırlar. kusma, yorgunluk, baş dönmesi gibi benzer problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra gebeler gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak tedbirli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı virüsler anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen tesir oluştuması sonucunda sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel istenmeyen durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik süreci deneyimlerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer husus da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sık sık rastlanan sorun son adet tarihi yerine farklı bir tarih girilmesidir.

İnternet deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu programların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. cümleler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan en sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Gebelerin tamamına güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.