Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Takibi Ne Şekilde Yapılır?

Hamilelik dönemi kuşkusuz bayanların ömürlerindeki en değerli zamanlardan biridir. gebelik dönemi boyunca ümitle yavrusunu bekler anne, meleğiyle karşılaşacağı günün hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur adeta. Bu süreç rahat geçmez mutlaka her mevzuda görüldüğü gibi bu hususta da çile çekmeden feraha varılamıyor.
Gebe anne adaylarının tümü sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine çok önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık doktorlara muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar lakin ayda bir gidilen muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi ifadelerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması ve hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin haftalık gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok kadın oldukça huzurlu ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde önemli problemler yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, tansiyon düşmesi bu sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Yukarıdakilere ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak önlem almalıdır. Zira hamilelerdeki bazı virüsler bebek üzerinde olumsuz etki oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de hamilelik sürecinde görülebilecek olası olumsuz durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye dek yaşanmış hamilelik süreci bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapılırken sık sık yapılan hata adet tarihinin son günü haricinde farklı takvim girilmesidir.

Web dünyasında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ayrıca bu yazılımların pek çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi cümleler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.