Hamilelik Hesaplama Programı ve Gebelik Takibi Ne Şekilde Yapılmalı?

Gebelik zamanları şüphesiz bir bayanın ömürlerindeki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay zamanı boyunca sabırla bebeğini gözler anne adayı, bebeğiyle kavuşacağı zamanın hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş olur neredeyse. Bu dönem kolay geçmez tabi her hususta olduğu gibi işte bu konuda da sıkıntı çekmeden huzura erişilemiyor.
Gebe hanımların hepsi sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak için hamilelikleri boyunca kendilerine ve bebeklerine azami düzeyde dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen tetkikler bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. İşte bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapabilirler.

Hamilelik döneminde sıkça sorulan suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer ifadelerin hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus yazılımın doğru çalışması ve buna ek olarak hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklılık gösterir. Pek çok bayan çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken pek çoğu ise gebelik döneminde ciddi sıkıntılar yaşarlar. Mide bulantısı, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra hamileler hamilelikte salgın hastalıklara göre de ayrıca tedbirli olmalıdır. Çünkü belli başlı hastalıklar anne rahmindeki bebek üzerinde negatif durumlar oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapmanın diğer önemi ise gebelik sürecinde rastlanabilecek olası istenmeyen durumlardan önceden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra bu güne dek bilinen gebelik süreci deneyimlerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sıkça görülen sorun son adet tarihi haricinde farklı bir takvim girilmesidir.

Web dünyasında çokça gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bunların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi cümleler girerek araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz çokça sonuçtan çok sevdiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Hepinize güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.