Hamilelik Hesaplama Programı ve Hafta Hafta Hamilelik

Hamilelik süreci kuşkusuz bayanların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. gebelik süreci boyunca heyecanla bebeğini bekler anne adayı, bebeğiyle göz göze geleceği zamanın rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla arkadaş olur adeta. Bu zamanlar rahat geçmez tabi her hususta olduğu gibi işte bu konuda da zorluk yaşamadan huzura varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak için gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok önem vermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen bu kontroller bazı zamanlarda yetmeyebilir. Tam bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en mühim konu yazılımın kusursuz çalışıyor olması yanında gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik zamanları bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok anne oldukça rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken pek çoğu ise bu dönemde ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, baş dönmesi gibi benzer rahatsızlıklardan bazısıdır.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte salgın virüslere karşı da ayrıca tedbir almalıdır. Çünkü hamilelerdeki belli başlı virüsler bebek için olumsuz durumlar oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi de gebelik süresince yaşanabilecek muhtemel olumsuz hallerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanı sıra şimdiye dek yaşanmış hamilelik dönemi bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yaparken sık sık rastlanan hata adet tarihinin son günü yerine başka takvim yazılmasıdır.

İnternet deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bu yazılımların pek çoğu stabil çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. cümleler girerek araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz çokça sonuçtan en beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Bütün hamilelere mutlu ve kolay hamilelikler dilerim.