Hamilelik Hesaplama Programı ve Hamile Bayanların Yoldaşı

Gebelik zamanları şüphesiz kadınların hayatındaki en özel dönemlerden biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla miniğini gözler anne, meleğiyle rastlaşacağı zamanın hayalini kurar her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Hamilelik süreci rahat geçmez tabi her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da sıkıntı çekmeden huzura kavuşulmıyor.
Hamile kadınların tamamı sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek için gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum doktorlarına kontrole giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi alırlar lakin zaman zaman gidilen tetkikler bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi suallerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus programın hatasız çalışıyor olması ve hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta gebelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok bayan oldukça rahat ve sorunsuz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da ayrıca tedbir almalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki belli başlı rahatsızlıklar bebek için olumsuz tesir oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de gebelik dönemlinde yaşanabilecek muhtemel olumsuz durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye kadar bilinen hamilelik süreci bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka takvim yazılmasıdır.

Web deryasında çokça gebelik hesaplama programı vardır ve bu yazılımların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi ifadeler yazarak uygulamalara erişebilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz çokça uygulamadan çok sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Hamilelerin tamamına güvenli ve rahat gebelikler dilerim.