Hamilelik Hesaplama Programı ve Hamilelik Döneminizi Nasıl Takip Ediyorsunuz

Hamilelik dönemi kuşkusuz bayanların hayatındaki en önemli dönemlerden biridir. gebelik zamanı boyunca ümitle bebeğini bekler anne, yavrusuyla karşılaşacağı zamanın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Hamilelik süreci rahat geçmez muhakkak her hususta görüldüğü gibi bu konuda da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Hamile hanımların tümü sıhatli bir çocuk dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri döneminde kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami düzeyde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hekimlere kontrole giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir gidilen bu muayeneler bazı zamanlar yetmeyebilir. İşte bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Hamilelik zamanlarında sık sık aratılan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer ifadelerin neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus hesaplama aracının doğru çalışması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri her kadın için farklılık gösterir. Pek çok anne çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde oldukça önemli sorunlar yaşarlar. Mide sorunları, yorgunluk, tansiyon sorunları bunun gibi sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak önlem almalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı virüsler bebek üzerinde istenmeyen etki oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi ise gebelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış gebelik süreci tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer durum da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada en çok görülen sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler girilmesidir.

İnternet dünyasında oldukça fazla gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ve bu yazılımların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi kelimeler girerek uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz pek çok uygulamalar arasından çok sevdiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Gebelerin tamamına huzurlu ve rahat gebelikler temenni ederim.