Hamilelik Hesaplama Programı ve Hamilelik Döneminizi Ne Şekilde Takip Ediyorsunuz

Hamilelik süreci şüphesiz bayanların hayatındaki en değerli dönemlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle karşılaşacağı günün hasretiyle yanar her zaman. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş olur neredeyse. Bu zamanlar kolay ilerlemeyebilir tabi pek çok konuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da çile çekmeden rahata varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak için hamilelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok önem vermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin zaman zaman yaptırılan tetkikler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Buna benzer suallerin neredeyse tamamının cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus hesaplama aracının kusursuz çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için değişkenlik gösterir. Pek çok bayan oldukça huzurlu ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise bu dönemde oldukça ciddi sorunlar yaşarlar. kusma, halsizlik, baş dönmesi bu sorunlardan bazısıdır.

Bunun yanı sıra hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da fazladan tedbir almalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı hastalıklar bebek üzerinde olumsuz etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi de hamilelik sürecinde yaşanabilecek olası olumsuz gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik sürecinizden haberdar kalmanın yanında şimdiye dek bilinen hamilelik dönemi bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yaparken sık sık rastlanan hata adet tarihinin son günü haricinde farklı takvim seçilmesidir.

Web deryasında sayısız gebelik hesaplama programı mevcuttur ayrıca bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi ifadeler girerek uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz çokça uygulamalar arasından en sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Bütün gebelere huzurlu ve kolay gebelikler dilerim.