Hamilelik Hesaplama Programı ve Hamilelik Günü Hesaplama

Hamilelik süreci hiç şüphesiz bir kadının hayatındaki en önemli dönemlerden biridir. 9 ay zamanı boyunca sabırla yavrusunu gözler anne, yavrusuyla göz göze geleceği günün hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş gibi olur adeta. Hamilelik zamnları çok da keyifli ilerlemeyebilir tabi pek çok mevzuda tecrübe edildiği gibi bu mevzuda da zorluk yaşamadan feraha varılamıyor.
Gebe kadınların hepsi sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak gayesiyle hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami düzeyde dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler lakin zaman zaman gidilen bu kontroller bazı zamanlarda tatmin etmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Hamilelik sürecinde daima dile getirilen suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracın hatasız çalışması ve hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok kadın çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde oldukça önemli sıkıntılar yaşarlar. kusma, bitkinlik, tansiyon sorunları bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı hamilelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da ek olarak tedbir almalıdır. Zira belli başlı virüsler bebek üzerinde olumsuz durumlar oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de hamilelik sürecinde görülebilecek muhtemel istenmeyen hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanında şimdiye kadar bilinen hamilelik süreci tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer bir husus ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapılırken sık sık görülen problem adet tarihinin son günü haricinde başka tarih veya tarihler yazılmasıdır.

İnternet dünyasında fazlaca gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bu uygulamaların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz çokça uygulamadan en sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle.