Hamilelik Hesaplama Programı ve Hamilelik Haftası Takibi

Hamilelik zamanları hiç şüphesiz kadınların ömürlerindeki en özel süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca heyecanla miniğini bekler anne, bebeğiyle rastlaşacağı zamanın hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Bu dönem rahat ilerlemeyebilir muhakkak bir çok mevzuda olduğu gibi işte bu mevzuda da çile çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Gebe kadınların tümü sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek için gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere kontrole giderek miniklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler ancak belli dönemlerde yaptırılan muayeneler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin neredeyse tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus aracın kusursuz çalışması yanında gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki meleğinin haftalık olarak büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için değişkenlik gösterir. Pek çok anne adayı oldukça huzurlu ve sorunsuz bir hamilelik süreci seyrederken bazıları ise hamilelik döneminde ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. Mide bulantısı, yorgunluk, tansiyon sorunları bunun gibi rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunun yanı sıra gebeler gebelikte salgın virüslere karşı da ayrıca önlem almalıdır. Zira hamilelerdeki belli başlı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde negatif tesir oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel istenmeyen hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden haberdar olmanın yanı sıra bu zamana dek yaşanmış hamilelik dönemi deneyimlerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer durum ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken en sık yapılan sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı takvim girilmesidir.

Web dünyasında sayısız gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bu programların pek çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan en sevdiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.