Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Anne Adaylarının Yol Arkadaşı

Hamilelik dönemi şüphesiz kadınların yaşamlarındaki en özel zamanlardan biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla bebeğini gözler anne, miniğiyle kavuşacağı günün hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost olur adeta. Gebelik zamnları çok da keyifli ilerlemeyebilir mutlaka bir çok konuda görüldüğü gibi bu hususta da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Hamile kadınların tamamı sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman yaptırılan tetkikler bazı zamanlarda tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın doğru çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta gebelik takibi yaparak içindeki miniğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için farklı farklıdır. Bir çok kadın oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, tansiyon yükselmesi bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak gebeler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de fazladan dikatli olmalıdır. Zira annedeki bazı virüsler anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi ise hamilelik dönemlinde görülebilecek muhtemel olumsuz gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden haberdar kalmanın yanında şimdiye kadar tecrübe edilmiş hamilelik dönemi deneyimlerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gereken diğer durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapılırken sıkça yapılan hata adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ayrıca bu programların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. cümleler girerek araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz pek çok hesaplayıcıdan en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tümüne mutlu ve rahat gebelikler temenni ederim.