Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Meleğinizden Bilginiz Olsun

Hamilelik dönemi kuşkusuz bir anne adayının ömürlerindeki en değerli zamanlardan biridir. 9 ay zamanı boyunca ümitle miniğini gözler anne, meleğiyle tanışacağı zamanın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş olur neredeyse. Gebelik dönemi kolay geçmez mutlaka pek çok konuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden rahata varılamıyor.
Hamile anne adaylarının tümü sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek bebeklerinin son durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman gidilen tetkikler bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu programın doğru çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki yavrusunun haftalık ilerlemesini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne adayı çok keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, halsizlik, baş dönmesi gibi benzer rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da fazladan tedbirli olmalıdır. Zira hamilelerdeki bazı virüsler anne rahmindeki bebek için olumsuz etki oluşturarak bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi ise gebelik süresince görülebilecek olası negatif gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanında bu güne dek tecrübe edilmiş gebelik süreci tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer konu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapılırken sıkça yapılan sorun son adet tarihi haricinde başka tarih girilmesidir.

İnternet deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ayrıca bu yazılımların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Böylelikle erişebileceğiniz çokça uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.