Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Hafta Hafta Hamilelik

Gebelik zamanları hiç şüphesiz bir kadının ömürlerindeki en önemli dönemlerden biridir. 9 ay zamanı boyunca sabırla bebeğini gözler anne, miniğiyle karşılaşacağı günün hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur neredeyse. Bu zamanlar çok da keyifli ilerlemeyebilir mutlaka her mevzuda görüldüğü gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan mutluluğa erişilemiyor.
Gebe hanımların tamamı sıhatli bir evlat hayata kazandırmak için hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen kadın doğum doktorlarına kontrole giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak zaman zaman gidilen tetkikler her zaman yetmeyebilir. Tam bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın hatasız çalışıyor olması ve buna ek olarak hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta gebelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun haftalık olarak büyümesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için farklılık gösterir. Bir çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bir kısmı ise bu dönemde ciddi problemler yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon düşmesi gibi benzer problemlerden bazısıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı gebelikte salgın virüslere göre de fazladan tedbirli olmalıdır. Çünkü bazı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde negatif durumlar oluşturur ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik süresince rastlanabilecek olası negatif hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanında şimdiye dek yaşanmış gebelik süreci bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer bir durum ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapılırken sık sık rastlanan problem adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih yazılmasıdır.

İnternet ortamında bir çok gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bu yazılımların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. kelimeler yazarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz çokça uygulamalar arasından en sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Gebelerin tümüne güvenli ve kolay gebelikler dilerim.