Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Döneminizi Ne Şekilde Takip Ediyorsunuz

Gebelik zamanları şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en özel dönemlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla bebeğini gözler anne, yavrusuyla karşılaşacağı günün hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama programıyla arkadaş gibi olur adeta. Bu süreç çok da keyifli geçmez mutlaka her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan feraha erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak gayesiyle hamilelikleri boyunca kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami seviyede önem vermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık hekimlere kontrole giderek yavrularının sağlığı ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde gidilen tetkikler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Hamilelik zamanlarında her zaman aratılan suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların neredeyse tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim konu hesaplama aracının kusursuz çalışması ve buna ek olarak hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Zira anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri her kadın için farklı farklıdır. Bir çok bayan çok huzurlu ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bir kısmı ise bu dönemde oldukça önemli sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, yorgunluk, tansiyon düşmesi bunun gibi rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak hamileler gebelikte salgın hastalıklara karşı da ek olarak önlem almalıdır. Çünkü belli başlı virüsler anne rahmindeki bebek için olumsuz tesir oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel istenmeyen durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden haberdar kalmanın yanı sıra şimdiye dek yaşanmış gebelik dönemi deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer durum ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken sık sık yapılan problem adet tarihinin son günü haricinde başka takvim girilmesidir.

Web ortamında bir çok gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bunların pek çoğu stabil çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. kelimeler girerek araçlara ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.