Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Hesaplama Aracıyla Meleğinizden Haberdar Olun

Gebelik süreci şüphesiz bayanların hayatındaki en özel dönemlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca sabırla miniğini gözler anne, meleğiyle göz göze geleceği anın hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem rahat geçmez mutlaka her mevzuda görüldüğü gibi bu konuda da zorluk yaşamadan feraha kavuşulmıyor.
Gebe hanımların hepsi sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek için gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeğinin sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan muayeneler bazı zamanlarda yetmeyebilir. İşte bu hususta anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür soruların neredeyse tamamının cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en önemli konu hesaplama aracının kusursuz çalışması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki miniğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik dönemleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok kadın oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. kusma, yorgunluk, tansiyon sorunları gibi benzer rahatsızlıklardan bazısıdır.

Yukarıdakilere ek olarak anne adayı gebelikte salgın hastalıklara göre de fazladan önlem almalıdır. Çünkü annedeki bazı virüsler anne rahmindeki bebek için istenmeyen tesir oluşturur ve sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapmanın bir diğer önemi de hamilelik süresince rastlanabilecek muhtemel olumsuz gelişmelerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanı sıra bu güne kadar bilinen gebelik süreci tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer husus da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken en çok rastlanan sorun adet tarihinin son günü haricinde farklı tarih veya tarihler yazılmasıdır.

İnternet deryasında fazlaca gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bunların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz oldukça fazla uygulamadan en sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Bütün hamilelere mutlu ve rahat hamilelikler dilerim.