Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Takibi Ne Şekilde Yapılmalı?

Gebelik zamanları kuşkusuz bayanların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. hamilelik süreci boyunca sabırla miniğini gözler anne, yavrusuyla tanışacağı zamanın hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama programlarıyla dost gibi olur neredeyse. Bu dönem çok da keyifli geçmez mutlaka her hususta tecrübe edildiği gibi bu hususta da çile çekmeden feraha kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek için gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin belli dönemlerde yaptırılan muayeneler her zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer ifadelerin hemen hemen hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus aracın hatasız çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki bebeğinin hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklılık gösterir. Pek çok bayan oldukça huzurlu ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça önemli sıkıntılar yaşayabilirler. Mide sorunları, halsizlik, baş dönmesi gibi benzer sorunlardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte salgın virüslere göre de ayrıca tedbirli olmalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı hastalıklar bebek için olumsuz etki oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi de hamilelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel istenmeyen durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanında bu güne kadar bilinen gebelik dönemi bilgilerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sıkça yapılan sorun adet tarihinin son günü haricinde farklı bir tarih veya tarihler seçilmesidir.

İnternet deryasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bu uygulamaların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde erişebileceğiniz oldukça fazla uygulamalar arasından en beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.