Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Miniğim Hangi Tarihte Doğacak?

Gebelik süreci hiç kuşkusuz bir bayanın ömürlerindeki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay süreci boyunca ümitle bebeğini gözler anne, bebeğiyle rastlaşacağı anın rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost gibi olur neredeyse. Bu dönem kolay ilerlemeyebilir muhakkak bir çok hususta görüldüğü gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden huzura erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak için gebelikleri döneminde şahsi sağlığına ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen kadın doğum doktorlarına kontrole giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir yaptırılan bu muayeneler bazı zamanlar tatmin edici olmayabilir. İşte bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın düzgün çalışıyor olması ve buna ek olarak gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak içindeki meleğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok bayan çok rahat ve problemsiz bir gebelik dönemi geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde oldukça önemli sıkıntılar yaşarlar. Mide sorunları, halsizlik, tansiyon yükselmesi gibi benzer sorunlardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra hamileler hamilelikte salgın virüslere göre de ayrıca dikatli olmalıdır. Zira anne adayındaki bazı virüsler anne karnındaki bebek için istenmeyen durumlar oluşturarak sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi de gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel negatif gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanında bu zamana kadar yaşanmış gebelik dönemi bilgilerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken en sık yapılan hata son adet tarihi haricinde farklı tarih seçilmesidir.

İnternet ortamında sayısız gebelik hesaplama programı vardır ve bu programların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz sayısız hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Gebelerin tümüne mutlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.