Hamilelik Hesaplama Uygulaması ve Yararlı Bir Yazılım Tavsiyesi

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en önemli dönemlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne adayı, bebeğiyle kavuşacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost gibi olur neredeyse. Bu dönem kolay geçmez tabi her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da çile çekmeden huzura kavuşulmıyor.
Hamile anne adaylarının tümü sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami seviyede dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sık sık hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin zaman zaman yaptırılan bu kontroller zaman zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür soruların hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu yazılımın hatasız çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki meleğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik zamanları kadınların tümü için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken pek çoğu ise gebelik döneminde ciddi problemler yaşarlar. Mide sorunları, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak hamileler gebelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da fazladan dikatli olmalıdır. Zira hamile kadınlardaki bazı virüsler anne karnındaki bebek için negatif etki oluştuması sonucunda sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise hamilelik sürecinde yaşanabilecek olası negatif hallerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında bu zamana kadar yaşanmış gebelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapılırken en sık görülen sorun son adet tarihi haricinde farklı tarih seçilmesidir.

Web deryasında bir çok gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ve bu uygulamaların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi kelimeler aratarak uygulamalara erişebilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz sayısız uygulamalar arasından çok beğendiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.