Hamilelik Hesaplama Yazılımı ve Hafta Hafta Gebelik

Gebelik süreci şüphesiz kadınların hayatındaki en değerli dönemlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca ümitle miniğini gözler anne, meleğiyle göz göze geleceği zamanın hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Hamilelik zamnları kolay geçmez tabi bir çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata erişilemiyor.
Gebe anne adaylarının tümü sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla kadın doğum doktorlarına kontrole giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde gidilen bu kontroller zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik zamanlarında sık sık merak edilen sorulardandır: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu aracın doğru çalışıyor olması ve buna ek olarak gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık olarak büyümesini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik dönemleri her kadın için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı çok keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde ciddi sorunlar yaşayabilirler. kusma, bitkinlik, tansiyon sorunları bu sorunlardan bazısıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı gebelikte salgın virüslere karşı da ek olarak önlem almalıdır. Çünkü annedeki bazı hastalıklar anne rahmindeki bebek üzerinde istenmeyen etki oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik süresince görülebilecek olası negatif durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanında bu güne kadar tecrübe edilmiş hamilelik süreci bilgilerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sıkça rastlanan sorun son adet tarihi haricinde başka tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web deryasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ve bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi kelimeler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz pek çok hesaplayıcıdan en sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve rahat hamilelikler dilerim.