Hamilelik Hesaplama Yazılımı ve Miniğim Hangi Tarihte Dünyaya Gelecek?

Hamilelik zamanları hiç kuşkusuz bir bayanın hayatındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik zamanı boyunca ümitle bebeğini gözler anne adayı, meleğiyle kavuşacağı anın hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Bu dönem çok da keyifli geçmez tabi her hususta olduğu gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden huzura erişilemiyor.
Gebe kadınların tümü sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami seviyede dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla kadın doğum hastanelerine kontrole giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin ayda bir gidilen tetkikler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik sürecinde daima sorulan sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer soruların neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en mühim husus yazılımın kusursuz çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun haftalık büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik süreçleri her kadın için farklıdır. Bir çok bayan çok keyifli ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, yorgunluk, hipertansiyon bu sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunların yanı sıra gebeler gebelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan önlem almalıdır. Çünkü hamilelerdeki belli başlı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek üzerinde negatif etki oluşturarak bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan haberdar kalmanın yanında bu zamana kadar tecrübe edilmiş gebelik süreci deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer bir mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan sorun son adet tarihi haricinde farklı bir tarih seçilmesidir.

İnternet ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bu yazılımların bir çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler aratarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay gebelikler temenni ederim.