Hamilelik Hesaplama Yazılımı ve Yararlı Bir Uygulama Tiyosu

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz bir anne adayının ömürlerindeki en özel zamanlardan biridir. hamilelik zamanı boyunca ümitle bebeğini gözler anne adayı, bebeğiyle tanışacağı zamanın hasretiyle yanar her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur adeta. Hamilelik süreci çok da keyifli geçmez mutlaka her mevzuda olduğu gibi bu hususta da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Hamile hanımların tamamı sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak için hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami düzeyde önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hekimlere kontrole giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi alırlar lakin belli dönemlerde gidilen bu kontroller bazı zamanlarda yeterli gelmeyebilir. Tam bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi ifadelerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en mühim husus aracın düzgün çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki miniğinin haftalık ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklılık gösterir. Pek çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci seyrederken bazıları ise bu dönemde oldukça ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, halsizlik, tansiyon sorunları gibi benzer problemlerden bazısıdır.

Bunların yanı sıra gebeler gebelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da fazladan tedbir almalıdır. Çünkü bazı hastalıklar bebek için olumsuz etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi de hamilelik dönemlinde yaşanabilecek olası negatif durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar kalmanın yanı sıra bu zamana kadar yaşanmış gebelik süreci tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gereken bir diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yapılırken en sık görülen hata adet tarihinin son günü haricinde başka tarih veya tarihler seçilmesidir.

Web dünyasında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bunların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz çokça uygulamadan çok beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.