Minik Meleğini Bekleyen Anne Adaylarının Yol Arkadaşı

Gebelik süreci kuşkusuz anne adaylarının yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle bebeğini bekler anne, meleğiyle rastlaşacağı günün hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama programıyla dost olur neredeyse. Gebelik zamnları kolay geçmez tabi her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da çile çekmeden feraha kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak için hamilelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere kontrole giderek bebeklerinin son durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman yaptırılan muayeneler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. İşte bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer suallerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus programın doğru çalışması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Zira anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun haftalık büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok bayan çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bazıları ise bu dönemde ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, bitkinlik, tansiyon yükselmesi bu sorunlardan bazısıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ayrıca tedbir almalıdır. Zira belli başlı hastalıklar bebek için olumsuz durumlar oluşturarak bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de hamilelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel istenmeyen durumlardan önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden haberdar kalmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yaparken en çok yapılan problem adet tarihinin son günü haricinde farklı takvim yazılmasıdır.

İnternet dünyasında bir çok gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu uygulamaların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi cümleler yazarak araçlara erişebilirsiniz. Bu şekilde erişebileceğiniz oldukça fazla sonuçtan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.